Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 946 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Magiczna profesja.

czwartek, 30 kwietnia 2009 23:30

Kiedyś tajemny, dziś oficjalnie uznany, zawód wróżki budzi wiele emocji. Jeśli chcesz spróbować w nim sił, poznaj jego kulisy.

 

 


 


Odgaduj przyszłość zawodowo.

 

Minęły czasy, gdy wróżce wystarczył czarny kot, szklana kula lub talia kart. Dziś maja one do dyspozycji programy komputerowe, Internet i telefony komórkowe. Ale w kontakcie z wróżkami wciąż chodzi o to samo.  Ludzie poszukują u nich odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłości, nadchodzących wydarzeń, powodzenia, spełnienia się w miłości czy trafności decyzji w interesach. Te pytania często są podyktowane nie tyle ciekawością, co silnym strachem o los rodziny, o przyszłość firmy,  o konsekwencje ważnych inwestycji. Nic więc dziwnego, że odpowiedzialność osób zajmujących się wróżeniem za to, co mówią, jest tak duża. Mogą bowiem poważnie przyczynić się do decyzji ważących na losie i życiu człowieka. Warto o tym pamiętać, nim podejmie się decyzję o wybraniu sobie tego zajęcia.


Nie samymi dobrymi chęciami.

 

Jeśli więc masz zamiar spróbować swych sił jako wróżka, przede wszystkim zastanów się, jakie masz ku temu kwalifikacje. Doświadczeni wykonawcy tego zawodu podkreślają, że nie wystarczą same dobre zamiary i chęci. Nim zostaniesz wróżką, musisz sporo pracować i to nad sobą. Przede wszystkim ocenić swój talent i psychiczne predyspozycje. Wyczuć, czy masz ten szósty zmysł, który w tym zawodzie jest absolutnie niezbędny, a którego wyuczyć się nie można. Dobra wróżka musi mieć także dużo empatii, czyli umiejętności współodczuwania,  rozpoznawania uczuć innych. Taka postawa ułatwia zrozumienie człowieka, który przychodzi po wróżbę. Ale jednocześnie potrzebna jest spora odporność psychiczna, pozwalająca znosić świadomość ludzkich nieszczęść. Niezwykle pomocne są też wiedza z zakresu psychologii oraz dojrzałość psychiczna, społeczna i, nie da się ukryć, zwykłe ludzkie doświadczenie życiowe. A do tego powinnaś zdobyć sporo umiejętności zawodowych. Nim podejmiesz decyzję o wyborze narzędzi pracy, warto, byś postudiowała wiedzę z zakresu wielu różnych dziedzin wróżbiarstwa. Głębsze rozeznanie w tajnikach astrologii, chiromancji, numerologii, run czy wróżb karcianych pozwoli Ci świadomie wybrać tę dziedzinę, w której Twój talent będzie mógł najlepiej się spełniać. A gdy posiadasz wiedzę teoretyczną, niezwykle ważna stanie się praktyka. Starzy fachowcy przestrzegają przed ćwiczeniem na klientach. Najlepiej jest zacząć od siebie, a potem od uprzedzonych o Twoich zainteresowaniach przyjaciołach czy członkach rodziny. Wtedy popełniane na początku przez Ciebie błędy nie wyrządzą innym szkód, a jeśli nawet, to dość łatwo będzie je naprawić. 


Czy to się opłaci.

 

Na początku na pewno będą głownie wpadki. Ogłoszeń o kursach wróżbiarstwa jest coraz więcej, Najłatwiej zaleźć je w Internecie.  Kilku dniowy kurs wróżenia z kart, kurs astrologii czy tarota ( dla początkujących) to wydatek rzędu 300-500 zł. Nieco droższe są kursy posługiwania się runami. Zwykle kosztują powyżej 600 zł. Możesz zdecydować się na kursy stacjonarne lub na korespondencyjne. Dla zaawansowanych wróżek przygotowywane są także szkolenia warsztatowe, omawiające wybrane zagadnienia. Warsztaty są zwykle znacznie tańsze od kursów. Jeden dzień takich zajęć kosztuje zaledwie 30 - 40 zł.

 

Dopiero po zdobyciu odpowiedniej porcji wiedzy teoretycznej i nabraniu sporej praktyki możesz myśleć o zawodowym zajęciu się wróżbiarstwem. Usługi wróżek są poddane regułom rynkowym. Im większy popyt, sławniejsza wróżka, tym usługa droższa. Choć nie ma jednego ustalonego cennika, można podać przykładowe kwoty. Za godzinne spotkanie opłata zwykle wynosi 100 - 150 zł. Za przygotowanie horoskopu astrologicznego z użyciem komputera płaci się więcej, bo od 200 zł. Znacznie tańsze są usługi wróżebne za pośrednictwem nowoczesnych łączy. Odpowiedź na jedno pytanie przesłane on-line kosztuje od 10 do 60 zł. Częstym miejscem spotkań wróżek z klientami są różnego typu targi, można na nich zasięgnąć porady „ od ręki", ale przeważnie ceny wtedy szybują w górę, co nie znaczy, że za tym w górę idzie także jakość usługi. Wróżki mogą też sprzedawać przedmioty magiczne: amulety, talizmany, kamienie czy figurki do rytuałów. Ceny takich przedmiotów są przeróżne, poczynając od kilku złotych do nawet kilkuset.

 

Czerpiąc zysk z udzielania rad wróżbiarskich, musisz pamiętać, że jest to działalność zarobkowa. A to oznacza obowiązek zarejestrowania jej oraz płacenia podatków. Jeśli czerpiesz dochody tylko z tej pracy, podatkiem wynoszącym 0 proc. objęty jest roczny dochód do 3091 zł. Jeśli w skali roku zarobisz więcej, podatek musisz zapłacić. Pamiętaj o tym, zwłaszcza gdy masz dochody także z innych źródeł. Wówczas do opodatkowania musisz je zsumować z dochodami z wróżenia.


A teraz trochę zabawy.


Czy możesz zostać wróżką?

 

Prawdziwy dar jasnowidzenia mają tylko nieliczni. Jeśli i Ty należysz do grona wybranych nie musisz patrzeć w szklaną kulę, żeby poznać przyszłość. Zaufaj intuicji i wsłuchaj się w swoją podświadomość. A może nie jesteś pewna, czy masz zadatki na wróżkę? Zrób test, a dowiesz się.

 

1.       Wygrałaś w konkursie weekend za granicą. Możesz wybrać kraj i miejsce. Zdecydujesz się na:

a.       Angielskie zamczysko, w którym straszą duchy

b.      Włoskie miasto znane z największej liczby zabytków

c.       Zakupy w Paryzu

 

 

2.       Nad ranem wyrywa Cię ze snu dzwonek telefonu. Jak reagujesz?

a.       Podnosisz słuchawkę, bo domyślasz się kto dzwoni

b.      Jesteś przerażona, chyba coś musiało się stać

c.       Idziesz spać, to pomyłka

 

 

3.       Kiedy najczęściej przychodzą Ci do głowy dobre pomysły?

a.       Tuż przed zaśnięciem

b.      Na spacerze albo w kąpieli, nie ma reguły

c.       Wtedy, gdy intensywnie starasz się o czymś myśleć

 

 

4.       Oglądasz w galerii obraz abstrakcyjny. Kompozycja składa się z tajemniczych kresek i plam. O czym myślisz?

a.       Próbujesz wczuć się w duszę artysty i odgadnąć, co chciał przekazać w swoim dziele

b.      Uważasz, że taki obraz mógłby namalować każdy

c.       Nie zawracasz sobie głowy tym dziwacznym obrazem i myślisz zupełnie o czym innym

 

 

5.       Gdy rozmawiasz z kimś bliskim i patrzysz mu w oczy, zdarza Ci się:

a.       Odgadnąć, o czym myśli, i odpowiedzieć na pytanie, którego jeszcze nie zadał

b.      Domyślać się, jak zareaguje na Twoje pytanie

c.       Nietrafnie zinterpretować jego wyraz twarzy, a na zadane zaskakującą odpowiedź

 

 

6.       Śpieszysz się na spotkanie i przed wyjściem z domu zauważasz, że nie masz portfela. Co robisz?

a.       Nie denerwuj się, bo wiesz, że za moment go znajdziesz

b.      W panice przeszukujesz mieszkanie i, gdy zupełnie tracisz nadzieję, niespodziewanie znajdujesz portfel

c.       Jesteś przekonana, że zgubiłaś go na ulicy albo zostałaś okradziona; najczęściej portfel znajdujesz dopiero po kilku dniach

 

 

7.       Jakie filmy najchętniej oglądasz?

a.       Z gatunku science fiction oraz Fantazy albo też mrożące  krew w żyłach filmy o duchach

b.      Tkliwe romanse, przy których można sobie popłakać

c.       Kryminały, najchętniej z oryginalnym zaskakującym zaskoczeniem

 

 

8.       Poznajesz nową osobę i oceniasz ją na pierwszy rzut oka. Później okazuje się, że Twoja opinia:

a.       To wręcz przykładowy strzał w dziesiątkę; oceniałaś tę osobę tak trafnie

b.      W zasadzie jest trafiona, tylko w paru punktach minęła się z prawdą

c.       Była zupełnie nietrafiona, a Ty już dawno zmieniłaś zdanie o poznanej osobie

 

 

9.       Czy zwracasz uwagę na to co Ci się śni?

a.       Tak, ponieważ już wiele razy okazało się, że miewasz sny prorocze

b.      Kilku snów chyba nigdy nie zapomnisz i zastanawiasz się co mogły oznaczać

c.       Nie przywiązujesz do tego wagi, a najczęściej nawet nie zapamiętujesz swoich snów

 

 

10.   Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że znalazłaś się w jakimś miejscu po raz pierwszy w życiu, a mimo to miałaś wrażenie, że byłaś tam już wcześniej?

a.       Często odnosisz takie wrażenie, ale zawsze tłumaczysz sobie, że musiałaś poznac to miejsce we śnie

b.      Taka sytuacja zdarzyła Ci się najwyżej dwa razy w życiu, ale nie myślałaś o tym

c.       Nawet gdy coś takiego przeżywasz, jesteś pewna, że to pamięć płata Ci figla.


Większość odpowiedzi A

 

Jeśli najczęściej wybierałaś odpowiedzi oznaczone tą literą gratulacje! Możesz zostać super wróżką. Zresztą wynik tego testu nie jest dla Ciebie zaskoczeniem, bo od wczesnego dzieciństwa wiedziałaś, że różnisz się od rówieśników. Masz zdolności parapsychiczne, dlatego bezbłędnie rozszyfrujesz ludzi i ich nastawienie do Ciebie. Nikt Cię nie oszuka, nawet jeśli uśmiecha się do Ciebie słodko. Ty wiesz, że to farbowany lis. Intuicja jeszcze nigdy Cię nie zawiodła. Umiesz także przewidzieć wiele zdarzeń z bliższej lub dalszej przyszłości. Czasami doznajesz czegoś w rodzaju olśnienia lub we śnie widzisz różne sytuacje, które dopiero będą miały miejsce. Rodzina i znajomi chętnie proszą Cię o radę. Twoje wskazówki wiele razy pomogły im podjąć właściwe decyzje oraz rozwiązać życiowe problemy.

 

 

Większość odpowiedzi B

 

Choć nie do końca zdajesz sobie z tego sprawę, drzemie w Tobie spory talent. Aby jednak z niego korzystać, musisz nad swoimi zdolnościami sporo popracować. Nie zawsze bowiem potrafisz odróżnić prawdziwy przebłysk intuicji od zwykłego lęku. Nie bardzo też ufasz swojemu wewnętrznemu głosowi. Trudno Ci się z nim oswoić, bo paranormalne zdolności nie towarzyszą Ci na co dzień. Pojawiają się tylko czasami, gdy jesteś w pełni zrelaksowana, a także wtedy, gdy masz poważny problem lub lękasz się o bliskich. Dzięki nim łatwiej niż innym przychodzi Ci wróżenie z kart. Uwierz więc w swoje możliwości i zaufaj intuicji, która Cię zwykle nie zawodzi. Pamiętaj też, że rozsądek nie zawsze jest najlepszym doradcą. Dlatego, jeśli musisz podjąć ważną decyzję, wsłuchaj się w swoje wnętrze.

 

 

Większość odpowiedzi C

 

Przewaga odpowiedzi oznaczonych tą literą potwierdza, że twardo stąpasz po ziemi. Zawsze kierujesz się rozumem i logiką, ignorując podszepty własnego serca. Czego nie rozumiesz, traktujesz podejrzliwie.  Dla Ciebie liczą się tylko suche fakty i konkrety. Jeśli czasami zdarzy Ci się coś przewidzieć, traktujesz to jako zwykły zbieg okoliczności. Możesz mieć nieźle rozwiniętą intuicję, ale nie dopuszczasz jej do głosu. Nie wierzysz w opowieści o duchach ani nadprzyrodzonych zjawiskach. Czytanie książek na temat parapsychologii uważasz za stratę czasu. Śmiejesz się z ludzi, którzy noszą amulety i ufają horoskopom. Raczej nie zostaniesz prawdziwą wróżką czy jasnowidzem, ale... możesz nauczyć się odgadywać przyszłość ze znaków na niebie, z przyrody, fusów lub kart.

 

 

Moi Drodzy... to jest mój ostatni wpis... i na zakończenie chciałabym podziękować wszystkim odwiedzającym za komentarze do wpisów i za to, że w ogóle chcieliście odwiedzać mojego blooga.

Dziękuje jeszcze raz :*

 


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

Wiedza w przyrodzie ukryta.

czwartek, 23 kwietnia 2009 17:07

Wróżenie z natury...

 

Przekonanie, że w zjawiskach przyrody kryją się wskazówki do odczytywania przyszłości, znane jest ludziom na wszystkich kontynentach. Kształty chmur, skał, wiry wodne, podmuchy wiatru - wszystko to może podpowiedzieć, co wkrótce się wydarzy.

 

Wszędzie tam gdzie ludzie pracowali na roli, pogoda miała zasadnicze znaczenie. Nic więc dziwnego, że kolejne pokolenia rolników i pasterzy obserwowały bacznie wszystkie zjawiska przyrody i na tej podstawie starały się przewidzieć, jak długo będzie padał deszcz, czy zima będzie sroga, jakich temperatur  można spodziewać się latem itd. Na podstawie takich obserwacji i dziś możesz stworzyć własną prognozę.

 

CHMURY:

 

- białe, pędzące po niebie świadczą o zbliżającej się burzy czy ulewie

- małe białe „baranki"  to oznaka pięknej pogody

- płynące z zachodu niosą brzydką pogodę

- kłębiaste, płynące ze wschodu na zachód zwiastują długi okres pięknej wyżowej pogody

 

SŁOŃCE:

 

- zachodzące wśród ciemnych chmur wróży, że następny dzień będzie brzydki

- zasnute mgiełką świadczy o rychłej zmianie pogody

 

DESZCZ, BURZA:

 

- przy wschodnim wietrze zanosi się na opady deszczu przez co najmniej jeszcze jeden dzień

- gdy deszcz spadnie z bezchmurnego nieba, to oznaka utrzymania się pięknej pogody przez kilka dni

- błyskawice na niebie bez odgłosów grzmotów wróżą długą ładną pogodę

- grzmoty o zachodzie słońca niosą zapowiedź pięknej pogody na następny dzień

 

 

 

 

 

MGŁA, ROSA:

 

- poranne zamglenie zapowiada upał na cały dzień, a pojawiające się przed wschodem słońca - długi czas ładnej pogody

- rosa na trawie pod wieczór wróży słońce na cały następny dzień

 

 NIEBO: 

 

- migotanie gwiazd zapowiada deszczową pogodę

- cały nieboskłon  usłany gwiazdami zwiastuje rychłe zerwanie się wiatru

- nienaturalne zabarwienie nieba ( czerwone lub zielonkowate) o wschodzie słońca przepowiada rychły deszcz


 Na szczęście...

 

Przed podjęciem ważnych decyzji zastanawiamy się, czy nie myli nas przeczucie i czy wybierzemy właściwy dla Nas wariant.  Nasi przodkowie też mieli takie dylematy. I dlatego wypracowali wiele sposobów  na poszukiwanie odpowiedzi.

 

PTAKI:

 

- kukanie kukułki podpowie, ile miesięcy będziesz czekać na realizację planów

- bociany wijące gniazdo na domu lub obok niego zwiastują powodzenie dla domowników

- jaskółka dostrzeżona wczesnym rankiem wróży szczęście w miłości

- wróbel zobaczony jako pierwszy ptak w dzień św. Andrzeja  zapowiada kandydata na męża ubogiego, lecz kochającego i wiernego, zaś zięba przepowiada bogate zamążpójście


GWIAZDY, KSIĘŻYC, TĘCZA: 

 

- spadające gwiazdy zobaczone w porę zapewniają spełnienie pomyślanego marzenia

- księżyc otoczony mgłą przepowiada korzyści: dobre zbiory, zapanowanie zgody, zdobycie ukochanego

- księżyc zabarwiony na czerwono  wróży zły okres, przepowiada nadciągające nieszczęście

- tęcza podwójna wróży szczęśliwe zakończanie sprawy, pojedyncza niesie pociechę i zwiastuje wzajemność w miłości

 

 


 


Powodzenie, pech, choroba...

 

Nawet najszczęśliwego człowieka może dotknąć zły los. Wypadek, choroba, pech potrafią całkowicie zmienić ludzkie życie. W jaki sposób można przewidzieć ich pojawienia się? Kiedyś radzono sobie, obserwując naturę. Można spróbować tego i dziś.

 

OGIEŃ, DYM:

 

- dym płonący prosto do góry - Twoje sprawy są na dobrej drodze; rozwiewający się, krążący, przypadający do ziemi - Twoje plany pokrzyżuje coś niespodziewanego

- gdy rozżarzone węgle wrzucone do wody tona, oznacza to rychłą ciężką chorobę, która podchodzi z rzuconego uroku

- ogień huczący w kominie zapowiada spory w domu

- płomień syczący i chybotliwy wróży nieżyczliwe plotki i kłótnie z sąsiadami

 

 ROŚLINY:

 

- kwiaty polne ( złocień, rumianek, przymiotno) włożenie pod powałę w noc świętojańską, a po wycięciu następnego dnia nadal świeże, przepowiadają dobre zdrowie i udane życie; zwiędłe wróżą chorobę i nieszczęście

- koniczynka czterolistna znaleziona w trawie zwiastuje długie i dobre życie

- krwawnik włożony pod poduszkę sprawi, że przyśni Ci się dobre rozwiązanie problemów

- konwalie obficie kwitnące w ogrodzie wróżą powodzenie i szczęście domownikom

- jemioła zebrana w najdłuższy dzień roku i postawiona w pokoju - im dłużej zielona, tym dłużej zdrowie gościć będzie w domu.

 

 

 


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (19) | dodaj komentarz

Wibracje czasu.

sobota, 18 kwietnia 2009 12:28

Numerologia jest nauką o liczbach, ich działaniu oraz wpływie na życie człowieka. Dziedzinę tę zgłębili już starożytni. Wierzyli, że dzięki numerologii można poznać osobowość człowieka, określić jego przeszłość, a nawet to, kim był w poprzednich wcieleniach. Ale można także skorzystać z niej, aby spojrzeć w przyszłość... i do tego chciałam Was dzisiaj zachęcić...

 

 

 

 

 

Najczęściej buduje się życiowe horoskopy numerologiczne przez określenie liczby związanej z datą urodzenia lub imieniem i nazwiskiem. Z tej liczby wynikają cechy człowieka, jego możliwości rozwoju czy kariery. Można również stworzyć częściowy horoskop numerologiczny na dany dzień czy rok. Wtedy określany jest potencjał, jakim dysponujemy w danym momencie życia. Ale bardzo ważną cechą numerologii jest jej możliwość odczytania za jej pomocą przyszłości. Ta gałąź numerologii wykorzystuje pojęcie synchroniczności czasu. Oznacza ono, że moment, w którym zadajesz pytanie, zawiera na nie odpowiedź. Aby ją odczytać, trzeba poznać znaczenie wibracji liczb.

 

Określenia, które towarzyszą wibracjom, mają charakter ogólny, ponieważ wróżba ta odpowiada na bardzo różne pytania. Ale intuicja podpowie Ci, które określenia wiążą się z Twoim problemem. Wybrane słowa umożliwią wyciągnięcie wniosków. Sformułuj więc pytanie, np. : Czy uda mi się szybko znaleźć dobrą pracę? Zanotuj datę i dokładną godzinę, w której się znajdujesz. Dodaj wszystkie kolejne cyfry, a jeśli otrzymasz wartość dwucyfrową, zsumuj także te cyfry. Załóżmy, że pytanie padło 20.04.2009 o godzinie 11.16. Oto jak obliczyć wibrację.


Wibracja daty:

 

2+0+0+4+2+0+0+9=17

1+7=8


Wibracja godziny:

 

1+1+1+6=9


Wibracja dnia i godziny razem:

 

8+9=17, zatem 1+7=8

 

Odpowiedź na Twoje pytanie związane jest z wibracją liczby 8. Masz więc szanse na zrobienie kariery, ale nie przyjdzie Ci to bez wysiłku. Ta sama wibracja, na pytanie związane z uczuciami, mówi: Twój związek rozpadnie się, czas na zmianę partnera. A jeśli jesteś samotna, oznacza, że choć Twój wybranek tkwi w innym związku, lecz Twoja konsekwencja może doprowadzić Was jednak przed ołtarz.

 

Wibracja liczby 1:

 

Szansa na nowe początki, potrzeba działania, kariera, nowe możliwości zawodowe, zainteresowanie ze strony płci przeciwnej.

 

Wibracja liczby 2:

 

Zabiegi dyplomatyczne, konieczność podjęcia decyzji, ojcostwo lub macierzyństwo, konieczność wspólnego działania, zależności, przeszkody.


Wibracja liczby 3:

 

Zapowiedź sukcesów, aktywność, nawiązanie licznych kontaktów, wyobraźnia, inteligencja, młodość.

 

Wibracja liczby 4:

 

Potrzeba odpowiedzialności oraz dyscypliny i realizmu życiowego, konsekwencja, pokonywanie przeszkód i cierpliwe oczekiwanie.


Wibracja liczby 5:

 

Zapowiedź zmian, nieoczekiwane wydarzenie, spotkanie, romans, podróże, awans.

 

Wibracja liczby 6:

 

Harmonia, miłość, rodzina, przyjaźń, podejmowanie decyzji, szczęście, zdrowie.

 

Wibracja liczby 7:

 

Potrzeba dojrzałości, głębia duchowa, poznawanie siebie, samotność, idealizm, stanowisko.

 

Wibracja liczby 8:

 

Władza, szansa na awans, konieczność zmian, trudności, konsekwencja w pokonywaniu przeszkód, cierpienia.

 

Wibracja liczby 9:

 

Spełnienie, miłość, tolerancja, konieczność częstszego posługiwania się intuicją.

 

 

 


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (21) | dodaj komentarz

Kawa czy herbata?

środa, 15 kwietnia 2009 12:19

 

Dzisiaj chciałabym Was zachęcić do wróżenia...  Mam nadzieję, że mi się to uda! To nie jest wcale takie trudne... Spróbujcie a sami się przekonacie.

 

Do wróżenia najlepsze są nieduże filiżanki, dokładnie takie, w jakich zwykło się elegancko podawać kawę w lokalach. Ważne, by naczynie lekko rozszerzało się do góry. Istotne jest także, aby wnętrze filiżanki, która posłuży Ci do wróżenia, było białe, bez żadnych wzorów, rysunków czy ornamentów.Fusy herbaciane.

 

Zanim weźmiesz się za wróżenie, wybierz odpowiedni gatunek i rodzaj herbaty. Ważne by miała jak największe liście ( odpadają więc herbaty granulowane i bardzo rozdrobnione). Wedle doświadczonych wróżbitów najlepiej sprawdzają się czarne odmiany chińskie i cejlońskie. Pamiętaj też, że wróżba zawsze dotyczy osoby, która herbatę wypiła. Nie możesz poznać swojej przyszłości, wpatrując się w fusy po herbacie koleżanki. Zaparz więc herbatę starannie, wsypując herbaciany susz wprost do filiżanki ( bez użycia sitka) i wypij. Nie dopijaj jednak herbaty do końca.  Płyny w filiżance powinno zostać tyle, żeby można było fusy zakręcić.  Robi się to, biorąc naczynie lewą ręka i kręcąc trzykrotnie zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Uwaga! Czynność ta wymaga pewnej precyzji, bo niewielka ilość płynu powinna być tak rozprowadzana, aby dochodzić aż do brzegów filiżanki. Nie wolno Ci jednak ani kropli wylać. Poruszywszy trzy krotnie filiżanką, odwróć ją do góry dnem i szybko postaw na spodku. Teraz uderz w dno naczynia trzy razy, aby większość liści opadła. Następnie podnieś filiżankę i przyjrzyj  się wzorom fusów pozostawionym na jej dnie i ściankach. Wszystkim liniom, punktom, kształtom geometrycznym, a także rysunkom zbliżonym do kształtów roślin, zwierząt i przedmiotów przypisane jest odpowiednie znaczenie. Im bliżej brzegów filiżanki mieści się rysunek, tym wcześniej przepowiadane wydarzenie nastąpi.  Wzory znajdujące się bliżej uszka symbolizują zdarzenia, ludzi lub sytuacje dotyczące bezpośrednio osoby wróżącej, czyli Ciebie. A całe dno uważa się za miejsce złowróżbne. Interpretacja wróżby musi być całościowa, nie możesz pomijać żadnych jej elementów. Utworzone przez fusy wzory tworzą ciąg przepowiedni.

 

 
Fusy od kawy.

 

Do wróżenia z fusów kawy potrzebna jest kawa grubo mielona. Zaparz ją tak samo, jak parzy się herbatę do wróżenia, a następnie powoli wypij. Odrobinę płynu wraz z fusami zostaw w filiżance i postępuj tak, jak opisano powyżej. Interpretacja wzoru i jego położenia względem uszka, brzegów i dna filiżanki wygląda tak samo, jak w wypadku fusów herbacianych. Także pod uwagę trzeba wziąć wyrazistość, rozmiary i wzajemne ukształtowanie wzorów.


Interpretacja wybranych wzorów powstałych z fusów:


BANAN - podróż w interesach

BERŁO - więcej obowiązków

BĘBNY - plotki

BUT - zmiana w karierze

CHMURY - zwątpienie

CZŁOWIEK - nieoczekiwany gość

DIAMENT -  drogi prezent

DOM - stabilność

DRABINA - postęp,  ruch, sukces

DRZEWO - sukces

DZIURKA OD KLUCZA - złe wiadomości

DZWONY - dobre wieści

FAJKA - nowe pomysły

FILIŻANKA - wielki sukces

FLAGA - niebezpieczeństwo

GAŁĄŹ - nowa przyjaźń

GĘŚ - zaproszenie

GITARA - romans na horyzoncie

GÓRA - podróż, przeszkoda

GRZYB - spodziewaj się opóźnień

GWIAZDA - pomyślność

IGŁA - szacunek innych

JAJKO - płodność, urodzaj, wzrost

JASZCZURKA - ukryci wrogowie

KAPELUSZ - nowa sytuacja w pracy

KIELISZEK WINA - nowi znajomi

KLUCZ - odgadnięcie tajemnicy

KOŁO - miłość

KOPERTA - wieści

KOSA-  znak śmierci

KOT - zdrada

KOTWICA - podróż

KRZESŁO - niespodziewany gość

KRZYŻ - kłopoty

KSIĄŻKA - świadomość, nauka

KSIĘŻYC - miłość

KWIATY - miłość, honor, poważanie

LAMPA - zysk finansowy

LASKA - potrzeba wsparcia

LIŚĆ - powodzenie

ŁÓDKA - wizyta przyjaciela

ŁAŃCUSZEK - zaręczyny, ślub

MŁOTEK - pokonanie przeciwności

MONETA - zwrot długu

MOTYL - szczęście

MYSZ - niepewność finansowa

NAMIOT - podróż

NOŻYCZKI - separacja, sprzeczka

NÓŻ - rozstanie, zerwane stosunki

OKRĄG - sukces, ślub

PAJĄK - nadchodzą pieniądze

PALMA - sukcesy, zaszczyty

PARASOL - przykrości

PŁOT - ograniczenia

PTAK - dobra wiadomość

SCHODY - poprawa życia

SERCE - miłość, małżeństwo

STOPY - ważna decyzja

SZUBIENICA - wpadka towarzyska

TELEFON - kłopoty z pamięcią

TORBA - pułapka

TORY - daleko podróż

UCHO - niespodziewana wiadomość

WACHLARZ - niedyskrecja, flirt

WAZON - przyjaciel w potrzebie

WIDELEC - fałszywi doradcy

WIOSŁO - pomoc w kłopotach

ZEGAR - myśl o przyszłości

ŻÓŁW - krytyka


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (11) | dodaj komentarz

Los zapisany na dłoni.

niedziela, 12 kwietnia 2009 11:05

Chiromancja, czyli umiejętność odczytywania przyszłości ze znaków na dłoni, narodziła się na Wschodzie przed pięcioma tysiącami lat i ciągle się rozwija. Naukę tej trudnej sztuki możesz zacząć od dziś. Przypatrz się znakom na swoich dłoniach. Nie tylko określają Twoje cechy, ale też ukazują koleje losu. Wróżą sukcesy, a nawet wyjątkowe powodzenie. Nie oczekuj, że takich znaków będzie dużo. Jeśli odnajdziesz dwa lub trzy to już dobrze. Znaków szukaj na obu dłoniach. Te na lewej mówią o Twoich cechach wrodzonych, a na prawej- nabytych. Np. jeśli linię Apolla znajdziesz na lewej dłoni oznacza to, że urodziłaś się z talentem artystycznym. Jeśli natomiast znajdziesz ją na prawej, to oznacza, że rozwijanie zdolności artystycznych nie poszło na marne, a Twoja praca nad sobą sprawiła, że odniesiesz sukces w tej dziedzinie.

 

Odkrycie chiromancji zawdzięczamy... astrologom. Obserwując gwiazdy, dostrzegli, że łączące je linie przypominają kreski i znaki na ludzkich dłoniach.

 

Odszyfruj, co jest zapisane na Twoich rękach. Zobacz, co Cię czeka...

 

 Linia małżeńska - teraz raczej nazywana linią kontaktu z tego względu, że symbolizują  więzi partnerskie, które mogą być  głębokie i silne również bez świadectwa ślubu. Będą najlepiej widoczne, jeśli zaciśniemy pięść. Linie kontaktu zaczynają się już na wierzchniej stronie dłoni. Oznacza to, że ktoś odegrał w naszym życiu decydującą rolę. Nie ma tutaj znaczenia fakt, ile związków ( małżeństw, romansów, przygód erotycznych, flirtów, przyjaźni) przydarzyło nam się przedtem czy potem. Dwie wyraźnie zarysowane linie pozwalają przypuszczać, że dwukrotnie zdarzyły nam się (lub zdarzą)  silne przeżycia związane z drugą osobą. Częsty przypadek to dwie linie kontaktu, z których jedna jest krótsza. Jeśli ta krótsza linia biegnie ponad linią głowy, oznacza to, że wpływ naszego partnera na nas zaczyna się przede wszystkim w sferze duchowej. Jeśli zaś krótsza linia rysuje się poniżej głównej linii kontaktu, oznacza to fascynację natury zmysłowej, czyli pociąg fizyczny.

 

Mistyczny krzyż- szukaj go między liniami głowy i serca. Zapowiada zdolności uzdrowicielskie, dar jasnowidzenia oraz zainteresowanie wiedzą tajemniczą.

 

Linia serca - inaczej linia miłości. Linia serca jest odpowiedzialna za wszystkie nasze uczucia, do których naturalnie zaliczają się też wszystkie przeżycia związane z miłością.  Linia serca na prawej dłoni symbolizuje emocje, które manifestujemy na zewnątrz, natomiast linia serca lewej dłoni mówi o emocjach, które zachowujemy dla siebie. Szczęście w miłości zapowiada linia, która rozgałęzia się na końcach. Natomiast linia wznosząca się w stronę palca wskazującego  zapowiada powodzenie w uczuciach, ale również niestałość. Bardzo długa linia oznacza nadwrażliwość i zazdrość, zaś linia prosta świadczy o tym, że osoba jest zamknięta i nieufna. Linia przerywana, przypominająca łańcuszek mówi, że osoba zakochuje się za każdym razem intensywniej niż poprzednio.

 

Linia losu - inaczej linia Saturna. Jest ona jedyną i dużą linia, która nie występuje na każdej dłoni. Czasami widnieje tylko na prawej bądź na lewej ręce. Jeśli linia jest mocna i długa, oznacza duże powodzenie, i to w wielu dziedzinach życia. Krótka oznacza życie trudne, ale szczęśliwe, zaś linia z odgałęzieniami oznacza kłopoty i nieprzyjemne zdarzenia. Natomiast podwojona, czyli z linią równoległą zwiastuje duży potencjał energii oraz radość z posiadanych rzeczy.

 

Pierścień Salomona - świadczy o talencie mistycznym. Osoba nim obdarzona ma moc, dzięki którym może dokonywać rzeczy niezwykłych.

 

Linia głowy - zaczyna się między kciukiem a palcem wskazującym. Nazywana bywa także liną rozumu lub człowieka. Linia głowy wskazuje na to, w jaki sposób mobilizujemy swoje zdolności rozumowania. Im silniej i wyraźniej jest zarysowana linia głowy, tym lepsze są nasze umiejętności koncentracji i przyswajania wiedzy. Linia szersza, ale zarysowana nie ostro ( jakby rozmyta) może oznaczać, że mamy  słabą zdolność koncentracji, a nasze procesy myślowe przebiegają nieco wolniej.  Jeśli natomiast na obu końcach jest rozgałęziona, wyróżniasz się wybitnymi zdolnościami w wielu dziedzinach.

 

Pierścień Wenus - jeśli linia jest delikatna i przerywana, wróży zaspokojenie zmysłów. Mocna i wyraźna zapowiada rozczarowania.

 

Krzyżyk - można go znaleźć pod palcem wskazującym. Gwarantuje trwałe uczucie. Położony nieco niżej oznacza intuicję i dar przewidywania.

 

Linia intuicji - lub linia Urana.  Występuje bardzo rzadko. Jej  obecność świadczy o zdolnościach uzdrawiania i jasnowidzenia. Osoba nią obdarzona umie pomagać innym.

 

Duża litera M - utworzona na przecięciu linii życia, serca, głowy i losu zapowiada bardzo udane życie w dostatku i miłości. Może też wróżyć zdobycie prestiżowej nagrody.


Linia Apolla - linia słońca. Linii tej, tak samo jak i linii Losu, nie da się odnaleźć na każdej dłoni. Bardzo często zaczyna się w postaci krótkiej niteczki pod palcem serdecznym. Zdarza się, że widzimy nie jedną nawet, lecz kilka niteczek biegnących obok siebie. Linia ta obrazuje naszą zdolność do głębszych przeżyć, związanych ze sferą idei i sztuki. Linia krótka zapowiada szczęśliwe życie, osoba obdarzona nią zawsze wyjdzie na swoje.  Natomiast linia nieregularna mówi o tym, że nasze życie jest podobne do przysłowia „raz na wozie, raz pod wozem", przeszkody w realizacji planów są dość częste, ale przezwyciężenie ich daje satysfakcję. Podwójna oznacza duże szczęście i wielkie sukcesy.


Linia Merkurego - bardzo często linia ta w ogóle nie pojawia się na dłoni. Jej obecność świadczy o wyjątkowej elokwencji i talencie dyplomatycznym, co pomaga w karierze, np. aktorskiej czy politycznej.

 

Linia życia - pomimo istniejącego przekonania linia ta nie określa długości życia. Najprościej mówiąc, linia życia odzwierciedla intensywność naszego życia.  Mocna linia wokół  linii Wenus to znak, że masz dużo energii i łatwo regenerujesz siły. Echo ( druga linia) zwiastuje życie w dobrym zdrowiu. Natomiast krótka i niewyraźna  oznacza, że osoba ta ma słabszą osobowość i może być tchórzliwa. A liczne przerwy oznaczają częste zmiany w życiu.

 

Trójkąty - wzmacniają dobrą siłę linii lub wzgórza, na których występują. Np. trójkąt na linii losu wzmacnia szansę na odniesienie sukcesu.

 

Bransolety - trzy bransolety, ładnie i wyraźnie zarysowane, zwiększają szansę na dostatnie życie. Są oznaka, że osoba, która je ma na dłoni, potrafi wyjść cało z poważnych opresji.


Podziel się
oceń
19
3

komentarze (34) | dodaj komentarz

Historia Francuza.

środa, 08 kwietnia 2009 22:28

Czy magia jest niebezpieczna? Tak, nawet bardzo. Nawet jeśli ktoś nie wierzy, że ducha można naprawdę wywołać albo, że spełni się jakaś straszna przepowiednia. Dopóki się śmiejemy, że mąż Basi będzie miał na imię Hipolit, że będzie miał braki w uzębieniu czy pobiora się za 6 miesięcy, 6 godz i 6 dni, to wszystko jest wporządku. Wróżenie staje się niebezpieczne dopiero wtedy, gdy ktoś zbyt poważnie do tego podchodzi.Badź jeśli wchodzi w magiczne praktyki, jak wywoływanie duchów czy złorzeczenie komuś.


              
                      

              
Historia Francuza.
Pewnemu Francuzowi, bodaj jeszcze w czasach napoleońskich, wróżka przepowiedziała, że zostanie ścięty w mieście Marsylii. Całe swoje póżniejsze życie nieszczęśnik spędził przytłoczony wizją owego strasznego nieszczęścia. Przestał żyć, pracować i kochać, a rozmyślał jedynie o tym dniu, który nieuchronnie miał nadejść. Gdy przepowiadany termin się zbliżał, ów człowiek wyjechał z Paryża do Marsylii i popełnił przestępstwo mordując przypadkowego,nieznanego i niewinnego człowieka. Został za to skazany na gilotynę. Kara została wykonana..


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (11) | dodaj komentarz

Czy można uzależnić się od magii?

piątek, 03 kwietnia 2009 18:54
Na pozór wydaje się to śmieszne i głupie, ale...
.. dawniej chętnie czytałam w gazetach horoskopy. Uważałam, że często mi się one sprawdzały. Krok po kroku coraz głebiej wchodziłam w sprawy magii.  Sama nie wiem kiedy i jak zaczełam interesować się kartami tarota. Tak wiele energii i czasu poświęciłam przyszłości niż chwili obecnej. Moje życie nie zyskało na jakości, miałam jednak wrażenie, że utknęłam w ślepej uliczce...

Bardzo wielu z nas śmiało i energicznie rozpoczyna podglądanie przyszłości. Argumentacja zwykle podpiera się trzema przekonaniami:
przewidywanie przyszłości jest racjonalne, bo jest oparte na niepodważalnych naukowych podstawach;  tajemnicze, bo karty, planety itp... oraz wreszcie potrzebne, bo jakie to ważne wiedzieć co będzie...
                                                                      
Generalnie problem uzależnienia polega na tym, że zapatrzeni w "majsterkowanie"w przyszłości zapominamy o swojej teraźniejszości, a jak wiemy najzdrowiej jest żyć chwilą teraźniejszą i nie przejmować się ani przeszłością, ani przyszłością, ponieważ zarówno ożywianie upiorów przeszłości jak i wirtualnych zagrożeń z przyszłości prowadzi do zbędnych lęków i niepokojów.


Przepowiednie sprawdzają sie w różnym stopniu. Przeważnie jest to mieszanina prawdy i fałszu. Faktem jest, że poprzez te praktyki uczestniczymy w bardzo dziwnych odziaływaniach i żeglujemy przez życie zdani na łaskę nader zawodnego przewodnika. Stąd też Biblia jasno i wyraźnie ostrzega przed tego rodzaju praktykami.

Horoskopy, wróżby i wszelkiego typu metody przepowiadania, a czasem zaklinania rzeczywistości stały się w ciągu kilku ostatnich lat trwałym elementem naszego pejzażu. Korzystają z tego ludzie w każdym wieku, każdej płci, bez względu na zawód i zajmowaną pozycję społeczną.
Można śmiało powiedzieć, że podglądanie przyszłości stało się dochodowym zajęciem. Praktycznie każdy może wszem i wobec ogłosić się specjalistą i guru w dziedzinie przepowiadania przyszłości. Oczywiście są  ludzie, którzy poświęcili lata studiów na żeglowanie po tym oceanie wiedzy pozornej, bo tworzącej najbardziej wyszukane metody badania rzeczy, której nie ma, tzn. przyszłości. Natomiast jedyną teraźniejszością są ich lepsze albo gorsze stwierdzenia dotyczące przyszłości, które ją stworzą pod tym warunkiem, że powołamy je do życia własną wiarą i własnym działaniem. Po części to zjawisko opisuje pojęcie "samospełniającego się proroctwa".

W wymiarze jednostkowym zauroczenie tworzeniem teraźniejszości poprzez fałszywe pewniki przyszłości, przynosi dużo szkody. Polega to na tym , że życie czyni człowieka mniej lub bardziej igraszką przeznaczenia, tajemniczych sił i żywiołów, które trzeba albo rozpoznawać,  albo zaklinać, a jeszcze lepiej i jedno i drugie.
Zanim się obejrzymy będziemy kroczyć po grząskim gruncie magii...
Podziel się
oceń
1
1

komentarze (14) | dodaj komentarz

sobota, 21 października 2017

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Zakurzone archiwum.

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

W historii ludzkości zawsze obecna była wiara w nadprzyrodzone moce, w możliwość przepowiadania przyszłości. Od setek lat znane były talizmany, amulety, karty służace różnym celom. Dziś również mamy i...

więcej...

W historii ludzkości zawsze obecna była wiara w nadprzyrodzone moce, w możliwość przepowiadania przyszłości. Od setek lat znane były talizmany, amulety, karty służace różnym celom. Dziś również mamy ich pod dostatkiem...

schowaj...

O mnie

Milena - studentka I roku pedagogiki wczesnoszkolnej z przedszkolną. Bloog został wykonany specjalnie na zajęcia.

Lubię to